Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Licznik odwiedzin:
2014/2015

NASZE SUKCESY 

2014/2015


Kacper Kozłowski (absolwent 2011/2014)

- medal "Diligentiae - za pilność" przyznany przez Prezydenta Miasta Białegostoku (opiekun: p. Katarzyna Kisielewska-Martyniuk)



Kacper Kozłowski (absolwent 2011/2014)

- stypendium za osiągnięcia naukowe za okres roku szkolnego 2013/2014 (opiekun: p. Katarzyna Kisielewska-Martyniuk)


Isa Akhmadov - kl. 3b - udział w finale "Mam Talent!"

Abu Akhmadov - kl.3b - udział w finale "Mam Talent!"

- udział w drugim półfinale 7. edycji "Mam Talent!" (występ tanecznego zespołu "Lowzar")

 


I miejsce w województwie, II miejsce w kraju za filmik "Wesołe Marchewki" w konkursie "Tesco dla szkół. Kulinarni odkrywcy" (nagrody: mobilna sala kinowa dla szkoły i  3 tys. zł w bonach na zakupy w sklepie Tesco oraz MP4 dla uczniów występujących w filmiku). Koordynatorem szkolnego sztabu była p. Joanna Iwanicka 


Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego - Alina Markovich z kl. 3b  (opiekun: p. A. Awksitiejuk)


Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego - Valeriya Stanisłavishyna z kl. 3b (opiekun: p. A. Awksitiejuk)


Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego - Maryna Bondarava z kl. 3b  (opiekun: p. A. Awksitiejuk)


Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastyczno-literackim "Czy znasz twórczość Kazimierza Szymeczki?" - Zuzanna Jabłońska z kl. 1c (opiekun: p. A. Olszewska)


Wyróżnienie w Miejskim konkursie fotograficznym "Białostockie zwierzęta" - Kamila Kuźmicka 1c (opiekunki: p. A. Olszewska, E. Wiśniewska)


III miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie i Turnieju Literackim "Artur Grottger słowem malowany" w kategorii gimnazjum - Dorota Łubińska z kl. 3b (opiekun: p. U. Morawska)



II miejsce dziewcząt w Gimnazjadzie Miasta Białegostoku w pływaniu (opiekun: P. Łabanowski)


IV miejsce uczennic klasy I sportowej w Gimnazjadzie Miasta Białegostoku w siatkówce 


 III miejsce uczennic klasy I sportowej w turnieju siatkówki z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości


III miejsce chłopców  w Turnieju piłki koszykowej z okazji 35 – lecia SP 34 o Puchar Dyrektora Szkoły


I miejsce chłopców w VII Otwartym Turnieju Unihokeja pod patronatem Prezydenta Białegostoku i Podlaskiego Kuratora Oświaty (opiekun: p. B. Dytkowska)


PG 2 jako jeden z czterech ośrodków w Polsce ma możliwość uczestniczenia w pilotażowym programie Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki (SMOK), dzięki czemu udało nam się pozyskać atrakcyjny sprzęt sportowy (szkolny koordynator: p. J. Karpiuk)


IV miejsce w Gimnazjadzie Województwa Podlaskiego w Pływaniu w Suwałkach drużyna dziewcząt (opiekun: p. P. Łabanowski)


Złoty medal i I miejsce  w Gimnazjadzie Województwa Podlaskiego w Pływaniu w Suwałkach - Julia Żekało z kl. 1a na dystansie 50 m stylem grzbietowym z czasem 31:66 (opiekun: p. P. Łabanowski)


Gabriela Guziak z kl. 1a na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 34:75 - VIII w Gimnazjadzie Województwa Podlaskiego w Pływaniu w Suwałkach (opiekun: p. P. Łabanowski)


III miejsce w Gimnazjadzie Województwa Podlaskiego w Łyżwiarstwie Szybkim drużyna chłopców (opiekun: p. B. Dytkowska)


II miejsce w Gimnazjadzie Białegostoku w siatkówce - dziewczęta (opiekun: p. M. Ambrożewicz)


III miejsce w Gimnazjadzie Białegostoku w koszykówce - chłopcy (opiekun: p. J. Karpiuk)


Wyróżnienie za uzyskany wynik w międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2015 - Aleksandra Koźbiel z kl. 2a (opiekun: p. J. Tarnowska)



Wyróżnienie za uzyskany wynik w międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2015 - Jan Stepaniuk z kl. 1b (opiekun: p. J. Tarnowska)



Wyróżnienie w Konkursie Artystycznym "Piękno niejedno ma imię" I edycji: "Naucz się dziwić" - Dorota Łubińska z kl. 3b (opiekun: p. U. Morawska)


Wyróżnienie w Konkursie Artystycznym "Piękno niejedno ma imię" I edycji: "Naucz się dziwić"- Angelika Bortniczuk z kl. 3b (opiekun: p. U. Morawska)


III miejsce w Pucharze Polski w kumite drużynowym dziewcząt karate - Julia Misiuk z kl. 1c

III miejsce w Białostockich zawodach klubowych karate - Julia Misiuk z kl. 1c

I miejsce w Miejskim Konkursie Fotograficznym w Obiektywie Pamięci -Kacper Sokół z kl. 1b (opiekun: p. M. Joka)

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” –  Kacper Sokół z kl. 1b (opiekun: p. M. Joka)

II miejsce w Miejskim Konkursie Fotograficznym w Obiektywie Pamięci -Emilia Grabowska z kl. 1b (opiekun: p. M. Joka)

Finalistka oraz VI miejsce w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Zawodach VII edycji dla szkół gimnazjalnych - Dominika Puciłowska z kl. 3a (opiekun: p. M. Joka)

Finalistka Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kamienie Pamięci”- Jowita Rutkowska z kl. 3a (opiekun: p. M. Joka)

Finalistka Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kamienie Pamięci”-  Dominika Puciłowska z kl. 3a (opiekun: p. M. Joka)

I miejsce w Miejskim Konkursie Historycznym „Powstanie, szlak bojowy i tradycje 42 Pułku Piechoty” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Podlaskiego Kuratora Oświaty  Martyna Januszewska z kl.3a

II miejsce w Miejskim Konkursie Historycznym „Powstanie, szlak bojowy i tradycje 42 Pułku Piechoty” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Podlaskiego Kuratora Oświaty- Jowita Rutkowska (opiekun: p. M. Joka)


I miejsce w meczu juniorów Płn.-Wsch. Ligi Hokeja na Lodzie-  Błażej Zimnoch z kl. 3a jako kapitan drużyny juniorów ( ADH Białystok)

I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Amatorów Hokeja na Lodzie w Krynicy Górskiej - Błażej Zimnoch

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Patriotyczne Inspiracje 2013”Piotr Drobot z kl. 3b

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Patriotyczne Inspiracje 2013”Maryna Bondarava z kl. 3b

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” ( 9 miejsce w Polsce) - Filip Juchnicki z kl. 3b (opiekun: p. M. Joka)

Maryna Bondarava – Finalistka XIII Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej „Przyroda w rosyjskiej poezji” (opiekun: p. U. Morawska)

Uczestniczka wernisażu Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Radość życia” - Weronika Truchanowicz z kl. 3b (opiekunki: p. A. Olszewska, p. E. Wiśniewska)

Nagroda specjalna w konkursie na PI-plakat związany ze Świętem Liczby PI - Weronika Truchanowicz z kl. 3b

Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Piosenki Rosyjskiej Alina Markovich z kl. 3b (opiekunki: A. Olszewska, p. E. Wiśniewska)
 


Wyróżnienie w szkolnym konkursie „Muzyczne liryczne Walentynki z biblioteką” - Alina Markovich z kl. 3b (opiekunki: A. Olszewska, p. E. Wiśniewska)

I miejsce w Miejskim Konkursie Piosenki Rosyjskiej  - Dominika Koziatek z kl. 3b (opiekunki: A. Olszewska, p. E. Wiśniewska)
  

I miejsce w szkolnym konkursie „Muzyczne liryczne Walentynki z biblioteką”Dominika Koziatek z kl. 3b (opiekunki. E. Wiśniewska, A. Olszewska)
 

Wyróżnienie w 22. Powiatowym Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych MELPOMENA 2015 - Klasa teatralna (opiekunki: U. Morawska, E. Jerzykowska-Zagórska)

Wyróżnienie w ogólnopolskim  konkursie historycznym „Krąg” - Stanisław Piktel z kl. 2a

Finalista ogólnopolskiego   projektu edukacyjnego „Kamiennie Pamięci” - Stanisław Piktel z kl. 2a

Wyróżnienie w ogólnopolskim  konkursie historycznym „Krąg” - Anna Radzajewska z kl. 2a

Wyróżnienie w ogólnopolskim  konkursie historycznym „Krąg” - Monika Pyłko z kl. 2a

III miejsce w międzyszkolnym Turnieju wiedzy o Białymstoku "Białystok moje miasto" organizowanym przez bibliotekę PG 7 w Białymstoku - Patrycja Suszko z kl. 2a, Klaudia Rarak z kl. 1 c oraz Stanisław Piktel z kl. 2a (opiekunki: A. Olszewska, p. E. Wiśniewska)


Superdwójki (prestiżowa nagroda w szkolnym plebiscycie):
Supersportowiec -  Julia Żekało z kl. 1a
Superabsolwent - Barbara Białostocka z kl. 3a
Superuczeń - 
Superfrekwencja - 


Podziękowanie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "ODROBINA RADOŚCI" dla Publicznego Gimnazjum nr 2 w Białymstoku


Podziękowanie Stowarzyszenia Działań Twórczych Dzieci i Młodzieży dlaPani Edyty Haraburdy Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Białystoku




 2013/2014

 Klaudia Szotko z klasy 3a zajęła I miejsce w konkursie plastycznym


II semestr


Osiągnięcia uczniów:


Maciej Leciewicz jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki.


W roku szkolnym 2012/2013 zdobył nagrodę w III Przeglądzie Teatrów Szkolnych „Teatr i Świat Wartości” oraz wywalczył (zespołowo) I miejsce w finale Przeglądu Małych Form Teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”. Maciej w ubiegłym roku szkolnym reprezentował szkołę w konkursie ekologicznym „z Naturą 2000 za Pan Brat”. Podczas nauki w gimnazjum był koleżeński, chętnie udzielał pomocy innym uczniom, włączał się w akcje na terenie klasy i szkoły.





Osiągnięcia koła teatralnego:



nagroda w III Przeglądzie Teatrów Szkolnych „Teatr i Świat Wartości”

1.miejsce w finału Przeglądu Małych Form Teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”,

wyróżnienie indywidualne za kreację aktorską wPowiatowym Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Melpomena 2013” - FilipStepaniuk

wyróżnienie specjalne w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży – Aleksandra Dąbrowska

Imiejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Miłosnej „Czy to jestprzyjaźń, czy to jest kochanie?” – Aleksandra Dąbrowska

 



Osiągnięcia klasy teatralnej:

Powiatowe ForumTeatrów Dziecięcych i Młodzieżowych MELPOMENA 2013 - wyróżnienie za scenariusz,kostiumy i scenografię w przedstawieniu „Itaka”


W Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty wzięło udział: w etapie szkolnym 90 uczniów, w etapie rejonowym 14 uczniów.


Uczestnicy etapu rejonowego :


Konkurs Języka Angielskiego:

Jakub Łukasik III B

Natalia JarmołowiczIII B- uzyskała tytuł finalisty

Wiktoria Supińska III D

Magdalena Kalisz III E

Aleksandra Okurowska III E


Konkurs Chemiczny

Krzysztof Dybacki III


Konkurs Biologiczny

Karolina Kunikowska III E


Konkurs Historyczny

Kacper Kozłowski II A – uzyskał tytuł laureata

Maciej Rosłan III D – uzyskał tytuł finalisty

Paweł Krzywosz III D

Jakub Łukasik III B – uzyskał tytuł finalisty


Konkurs Fizyczny:

Maciej Leciewicz IIIB – uzyskał tytuł laureata


Konkurs wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej:

Kamila Wowak III A

Weronika Matwiejczuk III E


Inne konkursy, w których brali udział uczniowie PG2:


Konkursy z języka angielskiego:


Wewnątrz szkolny konkurs „ Once upon a time …”( Dawno, dawno temu …)wygrała:

Joannę Rosłan IB.


Wewnątrzszkolnykonkurs„ British monuments” ( Brytyjskie zabytki) wygrały:

Paulina Pankiewicz IIIB

Anna Cieśluk IIIB


Wewnątrzszkolnykonkurs„ Endangered species” ( Zagrożone gatunki) - wygrała:

Gariela Drągowska IB.


Konkursyinformatyczne:


MiędzyszkolnymKonkursie Graficznym „Maria Skłodowska–Curie wielka Polka”

Kornelia JaroszIII C


Międzyszkolny konkurs„Stop Cyberprzemocy”:

Katarzyna Wasilec I B

Joanna Rosłan I B


Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów– indywidualnie

Kamila Maliszewska III A


Konkursy biologiczne


„Baterie – Zagrożeniedla Środowiska i Ludzi”. W konkursie brali udział wszyscy chętni uczniowie:

uczniowie zebrali wsumie 657sztuk (17 kilogramów) zużytych baterii,


najwięcej zużytych bateriiprzynieśli do szkoły:

Robert Kukiel- 236baterii – wyróżnienie i tytuł EKOUCZEŃ

Sylwia Bochenek- 190baterii

Emilia Łukaszewicz-60 baterii

Kamil Polak – 60baterii


Konkursy z Języka Niemieckiego:


Uczniowie kl. III Dprzygotowali film w języku niemieckim o tematyce sportowej oraz zgłosili swojeprace na III Ogólnopolski Przegląd Mini- Filmów Języka Niemieckiego.


Międzyszkolny Konkursz Języka Niemieckiego pt.: „Deutsche Autos”

Kamila Wowak kl. III A– I miejsce

Matczuk Karol kl. IIID - III miejsce

Jakub Dąbrowski kl.III D – wyróżnienie

Magdalena Jabłońskakl. III D – V miejsce

Jan Tiszczenko kl.III D – VII miejsce

Maciej Rosłan kl. IIID – VIII miejsce


13.05.2013rozstrzygnięto Konkurs organizowany przez Centrum Edukacji Nauczycieli – napracę plastyczną lub collage inspirowany lekturą tekstu typu: „Leichte Lekture”ze zbiorów Medioteki Języka Niemieckiego. Dwójka uczniów naszego gimnazjumŁukasz Todorczuk i Wiktoria Gilewska przygotowali pracę na Konkurs. WiktoriaGilewska zdobyła wyróżnienie.


Konkurswewnątrzszkolny dla uczniów klas I - na wizytówkę oraz album o rodzinie:

Jowita Rutkowska I A

Zuzanna Lipska Kl. IB

Szymon Herman Kl. I B


Konkurswewnątrzszkolny dla uczniów klas II – Makieta mój pokój.

Sabina Dubowska Kl.II A

Ewelina Wysocka Kl.II B

Konrad Sinkiewicz Kl.II A


Wewnątrzszkolnykonkurs dla uczniów klas III – „Prezentacja- pokaz mody”, „Dziennik zdrowegostylu życia”.


Najpiękniejszedzienniki wykonali:

Natalia Zubrycka III C

Patryk Mordasewicz III C

Maciej Leciewicz III B


4 czerwca 2013 r.uczniowie kl. II a zostali zgłoszeni do udziału w Międzynarodowym programie„Meine Klasse”. Decyzja o kwalifikacji zostanie nadesłana do 15.09.2013r.


Konkursy Historyczne:


XVIIIEdycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „ Losy żołnierza i dzieje orężapolskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”- wetapie szkolnym( który odbył się w listopadzie 2012r.) wzięło udział 5 uczniównaszej szkoły, z czego 3 uczniów przeszło do etapu rejonowego:

NataliaJarmołowicz kl. III D

MaciejRosłan kl. III D

KacperKozłowski kl. II A


Wetapie wojewódzkim tego konkursu:

laureatemzostał: Kacper Kozłowski z kl. II A

finalistązostał: Maciej Rosłan z kl. III D


OgólnopolskiKonkurs Historyczny „ Krąg”:

AleksandraDąbrowska zajęła 9 miejsce w kraju i otrzymała wyróżnienie.

KaperKozłowski z kl. II A - 9. miejsce w kraju

MateuszWiszowaty kl. II A - 9. miejsce w kraju

MaciejRosłan kl. III D - 9. miejsce w kraju


MiędzyszkolnyKonkurs Historyczny „ Śladami powstania styczniowego w województwie podlaskim”:

KarolinaKunikowska z kl. III E - III miejsce

AleksandraDąbrowska z kl. III D - wyróżnienie


WojewódzkiKonkurs Historyczny „ Powstanie, szlak bojowy i tradycje 42 Pułku Piechoty”:


KacperKozłowski z kl. II A - I miejsce i tytułlaureat;

AleksandraHarasimowicz z kl. III D - II miejsce

NataliaJarmołowicz z kl. III D – wyróżnienie

AnnaKołodziejska z kl. III D – wyróżnienie

PawełKrzywosz z kl. III D - wyróżnienie.


Zawody sportowe


Gimnazjada Miasta Białegostoku w unihokeju:

dziewczęta zajęły III miejsce

chłopcy zajęli IV miejsce


W Gimnazjadzie w lekkiej atletyce Oskar Romaniuk zajął III miejsce w pchnięciukulą.


I semestr


Konkursy biologiczne


„Parki Narodowe Polski”- w etapie międzyszkolnym wzięły udział:

Aleksandra Stankiewicz kl. III B

Emilia Borysiewicz kl. IIA


„ Z Naturą 2000 za Pan Brat”- II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie. W etapie wojewódzkim wziął udział Maciej Leciewicz (kl. III b).


„Baterie – Zagrożenie dla Środowiska i Ludzi”. W konkursie biorą udział wszyscy chętni uczniowie


Konkursy historyczne


Ogólnopolski Konkurs Historyczny „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiegow latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”- 3 uczniówprzeszło do etapu rejonowego:


1. Natalia Jarmołowicz kl. III D


2. Maciej Rosłan kl. III D


3. Kacper Kozłowski kl. II A


19 grudnia 2012 r. odbył się etap rejonowy tego konkursu i 2 uczniów przeszłodo etapu wojewódzkiego:

Kacper Kozłowski kl. II A,

Maciej Rosłan kl. III D


Ogólnopolski Konkurs Historyczny „ Krąg”- wzięło w nim udział 10 uczniównaszej szkoły


Osiągnięcia koła teatralnego:

I miejsce III Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Twórczość Juliana Tuwima słowem i pędzlem malowana”- Aleksandra Dąbrowska III D

wyróżnienie w II edycji Konkursu Recytatorskiego im. Adama Mickiewicza „Między dawnymi a młodszymi laty”- Aleksandra Dąbrowska III D


Zawody sportowe:


Gimnazjada Miasta Białegostoku w badmintonie drużynowym dziewcząt –VII m.Startowały:

Bogusłowicz Agnieszka III B

Czeczkowska Weronika III C

Siemieniuk Aleksandra III C

Rosłan Joanna I B


V Otwarty Turniej Unihokeja pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostokuoraz Podlaskiego Kuratora Oświaty, gdzie drużyna chłopców w składzie:

Surmacewicz Radek II B

Andrzejewski Konrad II B

Maliszewski Bartek II A

Czernecki Filip II A

Białous Kornel II A

Aleksandrów Miłosz I B

Iwaniuk Krystian I B

Akhmadov Abubakar I B

Czajkowski Adam I A

Zimnoch Błażej I A


zajęła III miejsce, a Miłosz Aleksandrów został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju